"Bu yol yalnızca senin... Başkaları seninle yürüyebilir fakat hiç kimse senin için yürümez." Mevlana

 • Yapmak istediklerinizle ilgili içinizden sizi sabote eden; “yapma”, “zaten yapamazsın” diyen bir ses duyuyor musunuz?
 • Motivasyon sorununuz var mı?
 • Küçük işleri büyük sorunlar haline getirdiğiniz oluyor mu?
 • Bazı alışkanlıklarınız hedeflerinize varmanıza mani oluyor mu?
 • Bütçenizi denkleştiremiyor musunuz?
 • Zamanlama ve iş yetiştirmeyle ilgili sorunlarınız var mı?
 • Hedefleriniz ve önünüzdeki engelleri belirleyemiyor musunuz?
 • Daha huzurlu, daha mutlu, daha verimli bir hayat istiyor musunuz?
 • Zor durumlarla başa çıkmakta zorlanıyor musunuz?
 • Affetme, kızgınlık, kıskançlık ve benzeri duyguları yoğun olarak yaşıyor musunuz?
 • Korku, endişe ve öfke durumlarınızla yüzleşmekten çekiniyor musunuz?
 • Güçlü yönlerinizi ve geliştirilmesi gereken özelliklerinizi biliyor musunuz yoksa sadece güçsüz yönlerinize ve sorunlarınıza mı odaklısınız?
 • İlişkilerinizde sürekli karşı tarafı suçlayıp, onları haksız gösterme eğiliminiz var mı?
 • Geçmişe ya da geleceğe odaklanarak anı kaçırdığınız oluyor mu?
 • Özgüven ve cesaret sorununuz var mı?

Bu ve benzer sorulara verdiğiniz yanıtlar evetse Silivri Yaşam Koçu size, cevapları zaten sizde olan tüm bu soruların yanıtlarının ortaya çıkmasında size sadece doğru sorular sorarak yol arkadaşlığı yapar.

Yaşam Koçlarının Minimal Önerisi: Sadeleşin

Modern çağın baş döndürücü hızının karmaşık bir yaşam döngüsünü beraberinde getirdiğini kabul etmek gerekiyor. Hayatın karışık olmasında aslında hepimizin payı var. Silivri yaşam koçu sadeleşmeye vurgu yaparak karmaşadan kurtulmayı öneriyor. Sadeleşmek yaşamın her alanında azalmak, azaldıkça çoğalmak anlamına geliyor. Hayatın basit yönünü görmeniz sadeleşmenin ilk adımını oluşturuyor. Zihninizde, tarzınızda, yaşam ve çalışma alanlarınızda gereksiz her şeyden arınıp sadeleşmek şüphesiz yeni bir farkındalık geliştiriyor, kişinin benliğini öne çıkarıyor. Sadeleştiğiniz zaman hayat çok karışık bulanıklığından da kurtulabilirsiniz. 

Sadeleşmenin Zenginliğini Keşfedin

Sade giyim, sade dekorasyon, sade çalışma alanı, sade zihin, sade düşünme, sade konuşma… Aklınıza gelebilecek her alanda sadeleştiğinizde hayatı aslında ne kadar basit olduğunu ne kadar önemsiz dertleri yüklendiğinizi ve eskiden ne kadar stresli olduğunuzu fark edebilirsiniz. Sadeliğin ise zenginlik getirdiğini anlayabilirsiniz. Silivri yaşam koçu, danışanlarına yaşamın basitliğini, çözümün her zaman olduğunu ve içinizde sizi beklediğini gösteriyor. Kabullenmenin, içsel yolculuğun, sadeleşmenin zenginliğini gösteren yaşam koçları, bunu yaparken motivasyonunuzu da artırmayı ihmal etmiyor. Çünkü farkında olmasak dahi küçük şeyleri bile dert ediniyor, kendimizi bilmeden stresli düşünce yumağının ortasına atıyoruz. Çözümü görmemizi önleyen karmaşadan kurtulmak için önce kabullenmek ve sonra çözüme odaklanmak zihindeki sadeleşmenin önünü açıyor. 

Silivri Yaşam Koçu Farkındalık Artırıyor

Silivri yaşam koçu için farkındalık kazanmak sadeleşmeyi de stres yönetimini de beraberinde getiriyor. Bir sorun yaşadığınızda ya da yoğun bir tempoda koşturduğunuzda her şeyi sorun olarak görüp çözüme odaklanmak yerine dertlenmeyi tercih ederseniz karmaşaya dahil olursunuz. Silivri yaşam koçu için kişinin önce kendi gücünü keşfetmesi gerekiyor. Olumsuz ifadelerden, yargılardan ve düşüncelerden uzak durmak şart. Bağımlılıklar dahi kişiyi geriye çekiyor, motivasyonu düşürüyor. Modern çağın en büyük bağımlılığı satın alma eğilimi olan alışveriş ne yazık ki. İhtiyacınız olmadığı halde sırf iyi hissetmek için alışveriş yapıyorsanız kendinize kötü bir yaşam inşa ediyorsunuz farkında olmadan. Güvende hissetmek için bağımlılıklardan kurtulmak, fazlalıklardan arınmak, zihni sakinleştirmek ve karmaşa yaratan somut ya da soyut her şeyden uzaklaşmak görüş açısını berraklaştırıyor, yaşam kalitesini yükseltiyor.