"Bu yol yalnızca senin... Başkaları seninle yürüyebilir fakat hiç kimse senin için yürümez." Mevlana

Silivri Ebeveyn Koçluğu, ailedeki tüm bireylerin potansiyellerinin ortaya çıkartılıp en üst düzeyde birbirlerine fayda sağlayarak, aile içerisinde olumlu iletişim modelleri kullanabilen yapıların oluşturulabilmesi için ebeveynlerle yapılan yaratıcı ortaklık sürecidir. Anne, baba ve çocuk arasındaki iletişim becerilerinin geliştirilmesi, aile bireyleri arasındaki empati ve uyumun güçlendirilmesini hedefleyen profesyonel bir hizmettir.

İnsanları hayatta en mutlu eden an evlatlarını kucaklarına aldıkları andır. Evlatlar anne-babaları için en önemli varlıklardır her zaman. Fakat bazen bu eşsiz ilişki, zorlayıcı yaşam koşulları nedeniyle sarsılabilir. Yıpranmış, tükenmiş ve mutsuz ebeveynler, öfke nöbetleri geçirerek en değerli varlıklarıyla kavga ederken, onları azarlarken ya da onlara sürekli nasihatler ederken bulabilirler kendilerini. Ebeveyn koçluğunun amacı, ebeveynleri bu çıkmazlara getiren sebepleri keşfetmek için, anne ve babaların kendi özleriyle buluşmalarını sağlamak ve daha sonra kurdukları aile yapısının, değerlerinin ve inançlarının farkındalığıyla, öncelikli olarak ebeveyn ihtiyaçlarını sonrasındaysa çocuğun ihtiyaçlarını sağlıklı iletişim modelleriyle gidermektir.

Çocuğunuz ile ilgili, "Her istediğini yaptırmaya çalışıyor, yapmayınca sorun çıkarıyor” veya "Asla isteklerinden vazgeçmiyor”, "Ne yapacağımı bilmiyorum, ona sözümü dinletemiyorum” , “Çocuğumla artık iletişim kuramıyorum” gibi şikayetleriniz maksimum safhada ise ebeveyn koçu bu sorunların giderilmesinde size yol arkadaşlığı yapabilir.

Çocuk yetiştirmenin tek kuralı yok! Ama hedef belli: Mutlu çocuklar yetiştirmek.